Zalety odbycia kursu sternika motrowodnego

Wyobraź sobie, że leżysz odprężony na leżaku pod błękitnym, słonecznym niebem, a otacza Cię z każdej strony lazur jeziora czy morza. W każdej chwili możesz włączyć silnik i popłynąć dalej, chociażby na bezludną wysepkę, gdzie będziesz mógł w ciszy przebywać ze swoją rodziną lub przyjaciółmi.

Ta wizja wydaje Ci się bardzo odległa? Nic mylnego! Wystarczy, że odbędziesz kurs sternika motorowodnego, a taka perspektywa będzie mogła stać się rzeczywistością. Krótkie szkolenie zakończone egzaminem, jakie przeprowadzamy w naszej firmie, otworzy Ci szerokie możliwości wypoczynku na tafli jezior i mórz.

Jeszcze do niedawna uprawnienia tego typu były podzielone, poprzez co trzeba było starać się o dwa kolejne dokumenty. Jednak po 2013 roku ujednolicono uprawnienia na sternika motorowodnego, dzięki czemu dziś, kończąc główny kurs otrzymujesz uprawnienia do prowadzenia motorówki i większości jachtów, które można wynająć na lądzie – zarówno w Polsce (Kraina Wielkich Jezior, Bałtyk), jak i w krajach europejskich – w Chorwacji, Włoszech czy Grecji.

Niewątpliwym atutem proponowanych przez nas kursów na sternika motorowodnego jest możliwość wykorzystywania patentu do zastosowań komercyjnych. Dzięki niemu można w przyszłości otworzyć firmę czarterową, starać się o zdobycie uprawnień instruktora, czy pracować jako osoba transportująca turystów w wyznaczone miejsca. Świetnym rozwiązaniem może być także wykonywanie zjawiskowych zdjęć z pokładu jachtu, np. podczas imprez na lądzie.

Jeśli jednak nie interesuje Cię komercyjne wykorzystanie swojego patentu, z pewnością wystarczą Ci zalety związane z rekreacją. Dzięki odbytemu kursowy możesz wybrać się na wyjątkowe wakacje z najbliższymi – zarówno wielodniowe rejsy jak i weekendowe wypady, spotkania biznesowe, imprezy ze znajomymi czy zwiedzanie miast od strony rzek czy jezior.

Jeśli więc cenisz sobie wypoczynek na wodzie, już dziś skontaktuj się z nami i ukończ kurs sternika motorowodnego. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym uprawnieniom będziesz mógł przeżyć niezapomniane chwile!