Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 501 231 327
+48 793 330 176

Blog ośrodka żeglarskiego Graal na Mazurach – aktualności

Szkolenia żeglarskie dla dzieci. Propozycje ofertowe

Każda forma aktywnego wypoczynku na łonie natury jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jeśli jeszcze do tego można się w tym czasie nauczyć nowych rzeczy, to wydaje się to idealną propozycją na spędzenie wakacji. Taką możliwość dają kursy żeglarskie, które będą wspaniałym wyborem dla miłośników różnego rodzaju wodnych rozrywek. W naszej ofercie znajdują się kursy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Możliwości i uprawnienia żeglarza jachtowego

Co roku wiele osób wsiada na łódkę po raz pierwszy – czy to w sposób zamierzony, by zapoznać się z żeglarstwem, czy też przypadkiem, po namowie znajomych. Część z nich natychmiast łapie bakcyla i wyobraża sobie, jakby to było mieć patent żeglarski i móc spędzać na łodzi jeszcze więcej czasu. Wciąż pokutuje przekonanie, że zdobycie patentu żeglarskiego to coś niezwykle trudnego, wymagającego ponadprzeciętnego doświadczenia na wodzie. Nic bardziej mylnego! Patent żeglarza jachtowego, czyli najniższy z trzech wymienionych w polskim prawie, może zdobyć nawet czternastolatek!

Na czym polegają szkolenia żeglarskie?

Polskie jeziora są wręcz stworzone do nauki żeglowania. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób zapisuje się na kursy żeglarskie, by uzyskać patent żeglarza jachtowego. Dla wielu osób przebywanie pod żaglami to nie tylko zwykłe hobby, ale prawdziwa pasja, o której mogliby rozmawiać godzinami. Zanim jednak kupią one wymarzony jacht i ruszą w podróż dookoła świata, muszą najpierw zdobyć podstawowe uprawnienia i zdać egzamin.

Rodzaje patentów motorowodnych

Patent motorowodny to specjalny dokument kwalifikacyjny, uprawniający do poruszania się po wodach śródlądowych i morskich na jachtach motorowych. Warunki uzyskania patentów i zakres uprawnień reguluje Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Zgodnie z przepisami prawa, poruszanie się jachtami motorowymi o mocy silnika powyżej 10 kW wymaga uzyskania dokumentów kwalifikacyjnych. Sprawdźmy, jak je zdobyć i jakie są rodzaje patentów motorowodnych.

Regaty

Od 2001 roku organizujemy regaty np.:

Błękitną Wstęgę Jeziora Bełdany, Błękitną Wstęgę Jeziora Nidzkiego, Puchar Burmistrza Rucianego-Nidy, Krzyże Cup oraz wiele regat dla największych polskich firm.

Zakres naszych działań to:

 • Wynajem jachtów
 • Biegi regatowe
 •  Zabezpieczenie MOPR
 • Statek komisji Regatowej z komisją sędziowską
 • Przygotowanie oraz rozstawienie trasy regat
 • Boje regatowe
 • Asekuracja RIB-em
 • Instrukcja żeglugi
 • Karty zgłoszeń
 • Regulamin Regat
 • Tabele wyników na bieżąco wywieszone w biurze regat
 • Obsługa w biurze regat
 • Puchary i medale dla najlepszych załóg

Szkolenie regatowe dla załóg jachtów turystycznych.

W programie: szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Linia startu i mety, sytuacje przy bojach, praca załogi, krótkie wyścigi, przepisy regatowe, trym żagli, ustawienie masztu.

Szkolenia będą odbywać się na j. Nidzkim i j. Bełdany, prowadzić będą trenerzy, zawodnicy oraz sędziowie.

Terminy już wkrótce w aktualnościach.

 

 

Szlak żeglarski Mikołajki-Ruciane-Nida

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jednego z najpiękniejszych szlaków żeglarskich na Mazurach? Zapraszamy wszystkich miłośników wodnych wypraw do zapoznania się z artykułem!

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.